
Warsztaty
Warsztaty, które oferuję, są interaktywnymi i angażującymi sesjami. Łączą koncepcję uważności z różnymi dziedzinami oraz aspektami życia osobistego i zawodowego. Znajdują zastosowanie w obszarze edukacji, biznesu, służby zdrowia, pomocy społecznej. Wspierają rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież.
Szkolenia opierają się na przekonaniu, że niezależnie od tego, kim jesteśmy i czym się zajmujemy, przestrzeń rozwoju zaczyna się w nas samych. Mają na celu wspierać osoby w każdym wieku, by żyły w równowadze oraz wzmacniały swoje zasoby przyczyniając się do budowania zdrowego społeczeństwa. Innowacyjne metody szkoleniowe zawierają elementy uważności, narzędzia poznawcze, techniki oddechowe, pracę z ciałem, obserwację umysłu i emocji. Podążają za światowymi trendami edukacyjnymi i rozwojowymi.
Podczas praktycznego treningu umysłu uczestnicy mają okazję rozwijania umiejętności samoregulacji poprzez uważne obserwowanie swoich myśli, emocji, ciała i otoczenia. Wprowadzane metody redukują stres, automatyzmy, kształtują nowe nawyki, budują rezyliencję. Uczestnicy nabywają umiejętności reagowania na trudne sytuacje i presję. W czasie szkoleń uczestnicy otrzymują wskazówki, jak zadbać o siebie, wzmocnić koncentrację, poprawić relacje i jakość funkcjonowania.
Elementy warsztatów
-
Czym jest uważność, jakie korzyści przynosi praktykowanie jej regularnie oraz jak wpływa na zdrowie psychiczne i emocjonalne. Omówienie szerokiego zakresu zastosowań metody w kontekście edukacji, biznesu, służby zdrowia i innych dziedzin.
-
Szkolenia mogą obejmować zarówno część teoretyczną, w której omawiana jest koncepcja uważności oraz badania naukowe, jak i praktyczne ćwiczenia. Uczestnicy mogą być zachęcani do wykonywania różnych praktyk uważności, takich jak skupienie na oddechu, uważny ruch, praca z ciałem, a także ćwiczeń poznawczo-behawioralnych.
-
Ppomagają uspokoić umysł i emocje oraz zwiększyć poczucie rozluźnienia i relaksu.
-
Odbywa się poprzez skupienie się na otoczeniu z zainteresowaniem i dociekliwością.
-
To niezwykle ważna umiejętność, uczymy się obserwowania emocji w momencie ich pojawienia się oraz reagowania na nie w sposób świadomy i konstruktywny.
-
Uważność można integrować w codziennym życiu, dlatego warsztaty mogą zawierać praktyczne wskazówki, jak stosować uważność podczas wykonywania codziennych czynności, by wzmacniać rezyliencję oraz podnosić poziom satysfakcji i zadowolenia z życia.
-
Warsztaty dają uczestnikom przestrzeń do dzielenia się swoimi doświadczeniami, zadawania pytań i prowadzenia dyskusji. Refleksja nad praktyką uważności i ich wpływem na życie może być niezwykle wartościowa.
-
Uczestnicy otrzymują ćwiczenia do praktykowania uważności w domu, co pomaga kontynuować praktykę po zakończeniu warsztatów.
-
Warsztaty odbywają się w spokojnym i sprzyjającym skupieniu otoczeniu, które wspiera praktykę uważności. Często wybierane są miejsca blisko natury lub specjalnie przygotowane sale.
W zakładce blogowej opisuję m.in. przeprowadzone warsztaty
W kalendarium można znaleźć nadchodzące warsztaty
W celu zamówienia warsztatów proszę o wysłanie wiadomości
Tematyka i przykłady prowadzonych warsztatów
Szkolenia dotyczą takich obszarów jak: dobrostan, mindfulness, uważna edukacja, rozwój kompetencji miękkich, wsparcie osób obciążonych stresem i wypaleniem zawodowym, uważne rodzicielstwo, profilaktyka życia psychicznego, profilaktyka depresji, a także europejskie projekty edukacyjne oraz innowacje metodyczne w edukacji.
W zależności od potrzeb, spotkania przybierają różne formy. Mogą trwać od kilku godzin do kilku dni, w zależności od programu. Dłuższe warsztaty pozwalają na głębsze zrozumienie, doświadczenie i utrwalenie praktyki.
dla dorosłych
Mindfulness i uważna edukacja. Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat. - warsztaty dla uczestników ogólnopolskiej konferencji FRSE Erasmus+ “Twój projekt inspiracją dla innych”.
Bliżej siebie. Bliżej dziecka. - warsztat dla nauczycieli, pedagogów i psychologów przygotowujący do uważnej pracy z dzieckiem oraz samoregulacji
Po co dzieciom uważność? Zauważ siebie. Zauważ dziecko. - cykl spotkań przybliżających metodę uważności rodzicom oraz osobom pracującym z dziećmi - Ogólnopolskie Dni Uważności.
Zauważ siebie. Praktyka uważności jako sposób na przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu - webinar dla nauczycieli, pedagogów i psychologów
Uważność drogą do usłyszenia siebie. - warsztat na konferencji edukacyjnej Montessori “Relacja i edukacja”.
Wprowadzenie do mindfulness - spotkanie dla początkujących, chcących zapoznać się z tematyką uważności
Wprowadzenie do 8-tygodniowego kursu MBCT - przygotowanie do treningu osób zgłoszonych na kurs
Trening uważności jako narzędzie poszerzające kompetencje własne, sprzyjające samorozwojowi i poprawie jakości pracy z innymi ludźmi - warsztat dla pracowników obszaru pomocy społecznej
Trening uważności jako metoda pracy poprawiająca relacje z drugim człowiekiem w kontekście zdrowia psychicznego. - wykład dla pracowników obszaru pomocy społecznej
Uważność i redukcja stresu - warsztat dla pracowników sektora bankowego
Zanurz się w relaksie. Weekend dla ciała i umysłu - trzydniowy pobyt z praktyką uważności, masażami, ruchem, w bliskości przyrody.
dla dzieci
O czym chce nam powiedzieć nasze ciało? Jak umiejętnie go wysłuchać? - warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat
Odkrywanie Praktyki Uważności AMdM - kurs uważności dla dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat
dla młodzieży
Budowanie zespołu i praca w grupie oraz zarządzanie projektem z wykorzystaniem technik uważności mindfulness - warsztat dla młodzieży w wieku 15-19 lat
W głąb siebie… i nie tylko. - warsztat dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej
Sposób na stres i przedmaturalną presję. - warsztat dla maturzystów